W tym roku 1 sierpnia obchodzić będziemy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wzorem z poprzednich lat Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, postanowiły ponowić ubiegłoroczne akcje nadania obchodom charakteru ogólnopolskiego. Pragniemy by w rocznicę godziny „W” o godzinie 17:00 na jedną minutę zamarł ruch w całym kraju. Tradycja związana z włączeniem syren alarmowych w dniu 1 sierpnia jest wyrazem pamięci i uhonorowania poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.  Powstanie Warszawskie, mimo lokalnego

 KONKURS NA PRZYŚPIEWKĘ/PIOSENKĘ Zapraszamy do udziału w Konkursie na przyśpiewkę/piosenkę o własnej miejscowości napisaną samodzielnie lub adaptowaną. Konkurs realizowany jest w ramach programu Działaj Lokalnie w Rzeczycy Mokrej. Organizatorem jest nieformalna grupa powstała w Rzeczycy Mokrej. Patronat nad Konkursem objął Wójt Gminy Dwikozy oraz Przewodniczący Rady Gminy. Realizatorem Konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Dwikozach. Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu upływa z dniem 25 sierpnia 2014 roku. Zgłoszenia przyjmowane są droga mailowa na adres: dlatanska@tlen.pl lub pocztą tradycyjną na adres

W dniu 03 sierpnia 2014 roku na Stadionie Sportowym KS Sparta Dwikozy odbędą się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Program uroczystości: 9:30     Zbiórka jednostek OSP 10:00   Msza Polowa 10:30   Otwarcie zawodów 10:40   Zawody drużyn pożarniczych 13:00   Wręczenie odznaczeń i nagród 13:30   Zakończenie zawodów

INFORMACJA Uprzejmie informuję mieszkańców Gminy Dwikozy, że XLIX sesja Rady Gminy w Dwikozach odbędzie się w dniu 28 lipca 2014 r. /tj. poniedziałek/ o godzinie 9-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dwikozach.   Porządek obrad: 1.    Otwarcie sesji i przyjęcie porządku obrad. 2.    Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji. 3.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2014 r. 4.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Dwikozy na lata 2014-2027. 5.    Podjęcie uchwały w sprawie

Wspieranie przez WordPress