23 października 2014 r. dziewiętnaście par małżeńskich z Gminy Dwikozy obchodziło Złote Gody: Krystyna i Henryk Mirowie Barbara i Stanisław Lipcowie Wanda i Stanisław Bednarscy Anna i Stanisław Landowie Teresa i Czesław Teterowie Elżbieta i Józef Kralowie Anna i Jan Brodowie Janina i Edward Kwietniowie Irena i Józef Bidasowie Zofia i Lech Surmowie Danuta i Wiesław Gałęzowie Marianna i Bolesław Kondratowie Zofia i Marian Krasoniowie Helena i Marian Woźniakowie Daniela i Zdzisław Stroiszowie Wiesława i Edward Skubidowie Stefania i Stanisław

Wójt Gminy Dwikozy uprzejmie informuje, że w dniu 31 października 2014 roku tj. piątek – Urząd Gminy Dwikozy – będzie NIECZYNNY. I N F O R M A C J A-dni wolne 2014

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach ogłasza nabór na bezpłatne szkolenia dla osób zatrudnionych w rolnictwie, zamieszkujących województwo świętokrzyskie.  Tematem szkoleń będzie: „Stosowanie środków ochrony roślin z uwzględnieniem zasad integrowanej ochrony”. W dniu 17 listopada odbędzie się 1-dniowe szkolenie uzupełniające – zapisy pod numerem tel. 609 533 927. szkolenia

Na obchodach obecni byli przedstawiciele lokalnych władz, nauczyciele i dyrekcja szkoły oraz uczniowie i ich rodzice. W czasie uroczystości uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie.   Obecnie do szkoły uczęszcza 350  uczniów nie tylko z terenu naszej gminy, ale również z Sandomierza, Wilczyc, Zawichostu i Radoszek. Gimnazajum posiada szeroki wachlarz zajęć dodatkowych takich jak np: chór szkolny, język hiszpański, szkolny klub sportowy. W szkole bywają znakomici goście. Sale są świetnie wyposażone w pomoce dydaktyczne, szkoła posiada dwie nowoczesne pracownie internetowe, dysponuje halą sportową,

Wspieranie przez WordPress