W dniu 3 maja 2019 roku odbyły się uroczystości upamiętniające 79 rocznicę zbrodni hitlerowskiej na ludności cywilnej w lesie w Górach Wysokich zorganizowane przez Zarząd Gminny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Dwikozach oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Obchody Rozpoczęły się Mszą Św. w intencji pomordowanych i ich rodzin oraz w intencji Ojczyzny, w Kościele Parafialnym w Górach Wysokich celebrowana przez ks. kanonika Sławomira Świstaka – proboszcza miejscowej parafii i ks. mgr Sławomira Brzeskiego – podharcmistrza ZHP.

Po zakończeniu Mszy Św. Dyrektor GOK Dwikozy – Zdzisław Stępień przedstawił historię wydarzeń związanych ze zbrodnią popełnioną na ludności cywilnej. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego herbu Sulima w Starym Garbowie oraz panie ze Stowarzyszenia „Aktywni dla Słupczy” zaprezentowały program artystyczno – patriotyczny.

Następnie delegacje udały się do lasu, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze na mogiłach pomordowanych mieszkańców powiatu sandomierskiego, opatowskiego i starachowickiego oraz mieszkańców Dwikóz.

W uroczystościach wzięły udział Władze Samorządowe Gminy Dwikozy, delegacja Zarządu Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, delegacje szkół z terenu gminy, delegacje Nadleśnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim i Leśnictwa w Czyżowie Szlacheckim oraz mieszkańcy gminy.