Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Gminy Dwikozy,

11 listopada 2020r. świętowaliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, miały znacznie skromniejszy wymiar. Mszą świętą w intencji Ojczyzny i Poległych w jej obronie podziękowaliśmy Panu Bogu za dar wolnej Polski. Złożone pod pomnikiem Powstańców Styczniowych w Dwikozach kwiaty są wyrazem naszej pamięci o bohaterach, którzy zginęli na polach bitew. Serdecznie dziękuję Państwu za udział w uroczystości.

Słowa wdzięczności kieruję również do Mieszkańców, którzy włączyli się w projekt Rządu Rzeczypospolitej Polskiej „Pod biało-czerwoną”. Dzięki Państwa zaangażowaniu, uzyskaliśmy wymaganą ilość głosów, która uprawnia naszą Gminę do otrzymania masztu i flagi narodowej - wyrazu naszej wdzięczności Poległym za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Pragnę również podziękować Sołtysom, Stowarzyszeniom, Kołom Gospodyń Wiejskich i Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych za udekorowanie miejsc pamięci oraz miejscowości naszej Gminy chryzantemami pozyskanymi od ARiMR w Sandomierzu. Proszę przyjąć wyrazy uznania za Państwa zaangażowanie, kreatywność i pracę społeczną.

Wszystkim Mieszkańcom życzę dużo zdrowia, optymizmu i wzajemnego szacunku. Niech tegoroczny 11 Listopada, w swej odmienności świętowania, wzbudzi w nas refleksję nad znaczeniem słów Wolność, Niepodległość i Ojczyzna.


                                                      Marek Łukaszek

                                                  Wójt Gminy Dwikozy