4 sierpnia w Garbowie odbył się Piknik Rycerski „Od Grunwaldu po Dzikie Pola”. To już ósma impreza rycerska zorganizowana przez Stowarzyszenie Pamięci Zawiszy Czarnego Herbu Sulima z Garbowa, przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Dwikozach. Tegoroczny piknik różnił się nieco od organizowanych w poprzednich latach turniejów rycerskich głównie formą przeprowadzonych inscenizacji historycznych, do których angażowani byli uczestnicy imprezy. Widzowie mogli sami wykazać się historycznymi umiejętnościami i „dotknąć historii”.

W programie pikniku znalazły się pokazy walk w realiach grunwaldzkich, XV wieczne rycerstwo ciężkozbrojne, pokazy musztry i sprawności bojowej muszkieterów i halabardników. Został także rozegrany „Turniej Róż” – turniej o względy niewiast z udziałem widzów.

Grupa Sarmata wykonująca tegoroczne pokazy przygotowała także bloki konkursowe dla gości. Było strzelanie z luku do rycerza, rzut toporkiem, walka na miecze, szpady. Konkursy dla dzieci: rzut podkową, rzut sakiewką do hełmu rycerskiego, przeciąganie liny, przebijanie szpadą balonów.

Oprócz tego podczas pikniku funkcjonowała „rycerska przebieralnia”. Widzowie mogli przymierzać zbroje oraz stroje historyczne i uwieczniać podobizny na zdjęciach.

Na najmłodszych uczestników pikniku czekał również rycerski tor przeszkód, na którym dzieciaki musiały wykazać się celnością, sprytem a także sprawnością fizyczną. Po przejściu toru każdy śmiałek otrzymywał upominek.

Stowarzyszenie jak co roku przygotowało stoisko promocyjne, na którym można było zakupić gadżety oraz wziąć udział w loterii z nagrodami. Z pośród wszystkich gości przybyłych na turniej rozlosowano nagrodę specjalną od Stowarzyszenia.